Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Geleceğini Tasarla Projesi Dijital Okuryazarlık Eğitimi 

16 Kasım 2021 @ 08:00 - 17:00 UTC+3


Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında düzenlenen, Geleceğini Tasarla Projesi Dijital Okuryazarlık Eğitimi, gençlerin bilgi teknolojilerini kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi ve profesyonel yaşamlarında onları destekleyecek dijital yetkinliklerini şekillendirmeyi hedefliyor. Eğitim, 16 Kasım Salı günü saat  20:00’de online olarak gerçekleşecek.  Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi için:

Bireylerin dijital teknolojileri kullanırken bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini artırarak yeni medya ve iletişim ortamlarıyla etkin bir şekilde etkileşim kurmasını amaçlayan Geleceğini Tasarla Projesi Dijital Okuryazarlık Eğitimi 16/11/2021 tarihinde gerçekleşecektir.  

Sen de dijital okuryazarlık becerilerini artırarak dijital teknolojileri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlamak istiyorsan çevrim içi eğitimize katıl, dijital vatandaşlık kavramından internet hukuku ve etiği konularına varana kadar bilgi sahibi ol.   

 

Dijital Okuryazarlık Eğitimiyle   

Teknolojinin ve medyanın gelişim sürecinin aktarılması,  

Dijital vatandaş kavramına dikkat çekilmesi,  

Dijital ortamda bireylerin kendi güvenliklerini sağlayarak bilinçli birer kullanıcı olabilmeleri konusunda bilgi aktarılması, 

İnternet hukuku ve etik konusunda bilgi aktarılması hedeflenmektedir.   

 

Kimler eğitime katılabilir?  

Eğitim her yaş aralığından, dijital okuryazarlık alanında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen katılımcılara açıktır.   

 

Eğitim detayları nelerdir?  

Çevrim içi gerçekleşecek olan eğitime katılım ücretsizdir. Eğitim linki katılımcıların başvurularını yapmış oldukları e-mail adreslerine gönderilecektir.   

Eğitim Tarihi ve Süresi:   16.11.2021, Saat: 20:00    

Eğitim 1 saat 30 dakika sürmektedir.  

Son Başvuru Tarihi:  16.11.2021, Saat 12:59   

Sorularınız için [email protected] ve [email protected]

adreslerine mail atabilirsiniz. 

 

Proje Hakkında   

Geleceğini Tasarla Projesi, gençlerin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donanarak bilgi teknolojilerini kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi ve profesyonel yaşamlarında onları destekleyecek dijital yetkinliklerini şekillendirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedeflemektedir. Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında, “Türkiye’de E-Yönetişimin Gelişimi için Gençlerin Etkin Kılınması” vizyonu doğrultusunda, “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” adıyla 2004 yılında yola çıkan proje; 2014 yılında “Geleceğini Tasarla” ismini almış ve bugüne kadar yüz binlerce gencin dijital becerilerini geliştirmede ve istihdamında önemli bir rol oynamıştır.  

Kayıt linki:

https://form.jotform.com/213073629391962

Detaylar

Tarih:
16 Kasım 2021
Saat:
08:00 - 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Habitat Derneği
View Organizatör Website

Mekan

Online
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.