Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

NewsLabTurkey: İstanbul Kuluçka Program

1 Ağustos 2022 - 31 Ağustos 2022


The Guardian Foundation ve İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SIDA) tarafından desteklenen bir eğitim ve araştırma projesi olan NLTR Kuluçka Programı başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 22 Mayıs 2022 olan programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

2019 yılında başlayan kuluçka programımız, Türkiye medya endüstrisinin kalbi olan İstanbul’daki haber ve medya start-up’ların yolculuklarının başında destek veriyor, rekabetçi aktörler olmalarını sağlamaya çalışıyor.

NLTR Kuluçka Programı, serbest çalışan ya da kariyerinin başındaki gazetecilerin yeteneklerini ve becerilerini artırarak haber endüstrisinin gelecekteki liderleri olmalarını amaçlıyor. NLTR Kuluçka Programı için uluslararası standartta medya becerilerinden yarar sağlayacak ve kendi haber projesini hayata geçirmek için yardıma ihtiyaç duyan istekli ve kararlı katılımcılar arıyoruz. 

NLTR Kuluçka Programının hedefi, katılımcılarına multimedya platformlar için sürdürülebilir, etik, profesyonel ve kamu yararına habercilik yapma becerisi ve kaynaklarını sağlamak. 

Geliştirdiğimiz program yalnızca gazetecilik becerileri, trendleri ve gazetecilik etiğini değil; gazeteciliğin değişen günümüz koşullarında işlevsel olabilecek iş modelleri ile girişimcilik konularını da içeriyor ve katılımcılarının ileride de sürdürülebilir habercilik pratiklerini benimsemelerini amaçlıyor. Ağustos ayının ilk haftasında başlayarak 4 hafta boyunca derslerin olacağı; ve devamında mentorluk oturumlarının gerçekleştirileceği Kuluçka Programı bu yıl hibrit olarak gerçekleşecek.

KayıtFormu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqxeWXvSdsIvu1t1FZE_G-XdwBSoO5GDf35YodBh2SHLERtQ/viewform

Detaylar

Başlangıç:
1 Ağustos 2022
Bitiş:
31 Ağustos 2022
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

NewsLabTurkey