Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

13 Ekim 2021 - 19 Ekim 2021

Ücretsiz

 

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali 13-19 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. Festivalin duyuru metni;

 

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali bu sene 8. yılına giriyor. Covid-19 krizinden dolayı geçtiğimiz sene online olarak izleyicileriyle buluşan festival, bu sene de seçilen filmleri online bir platform aracılığıyla gösterime açacak. Filmler ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

13-19 Ekim tarihlerinde düzenlenecek BIFED’de Fethi Kayaalp Büyük Ödülü için yarışacak finalistler belli oldu. Festivalin finalinde toplam 15 film gösterilecek. Bu filmlerden ikisi ise Türkiye’den. 13’ü yurt dışından toplam 15 filmin yer aldığı kategoride tüm yapımlar gibi yerli halkların mücadelelerini anlatan filmler de dikkat çekiyor.

 

Bozcaada Belediyesi organizasyonuyla gerçekleşen, festival yönetmenliğini Petra Holzer’in, festival koordinatörlüğünü de Ethem Özgüven’in üstlendiği festivale 2021 senesinde, 100 ülkeden toplamda 1000’in üzerinde film başvurdu. Başvuran filmler arasında gençlerin direniş öyküleri, iklim krizi, organik bağcılıktan Afrikada kapana sıkışan mültecilere kadar geniş temalar öne çıkıyor.

Detaylar

Başlangıç:
13 Ekim 2021
Bitiş:
19 Ekim 2021
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , ,
View Website →

Organizatör

Çevreci Etkinlikler
View Organizatör Website

Mekan

Bozcaada, Çanakkale
Bozcaada, Çanakkale
Çanakkale, Çanakkale Türkiye
+ Google Haritalar

Venue map

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.