Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

cresta reklam ödülleri

Cresta Reklam Ödülleri

Creative Standards International ile Uluslararası Reklamcılık Derneği (International Advertising Association-IAA) işbirliğinde 1993’ten beri düzenlenen Cresta Reklam Ödülleri, iklim değişikliği temalı yeni bir yarışmayla dünyanın dört bir yanındaki genç kreatifleri yaratıcılıklarını sergilemeye davet ediyor.

Etkinliği Gör →

Toprak Yapılara Giriş

İnsanın doğası ile mekanın doğalı arasındaki ilişki, gerçekte(n) nerede yaşamak isteriz?, ev, yuva nasıl olsun istersiniz? İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından düzenlenen Toprak Yapılara Giriş etkinliği 30 Ocak 2022’de 15.00-18.00 saatleri arasında Özgül Öztürk tarafından yapılacak.

Etkinliği Gör →

2C1N’22 Proje Başvuruları Başladı

Simurg Derneği tarafından gerçekleştirilen yeni sürdürülebilirlik projesi 2C1N, Birleşmiş Milletler’in 2030’a kadar hedef olarak koyduğu “17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı” konusunda 9 yıl boyunca gençlerin kendi seslerini duyuracakları bir projedir. Lise öğrencilerine yönelik olan 2C1N projemiz, 2. senesini Özyeğin Üniversitesi ana partnerliğinde 30 Ocak – 20 Şubat 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Etkinliği Gör →
kadın için teknoloji

Kadın İçin Teknoloji Projesi

Habitat Derneği ve Teknosa iş birliği ile yürütülen Kadın için Teknoloji Projesi kapsamında çevrimiçi teknoloji eğitimi gerçekleştirilecek. E-hizmetler, sosyal medya, güvenli internet başlıklarını ele alacak olan eğitim, 27 Ocak 2022  14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
bahçeciliğe giriş

Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı

British Council destekli IYACEP (Podcast Yoluyla İklim Değişikliği ve Çevre Hakkı Konusunda Gençlerin Farkındalığını Artırmak) projesi kapsamında İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı gerçekleştirilecek. İklim değişikliğine kesişimsel bir eksenden bakan araştırmaları erişilebilir bir hale getirmek amacı taşıyan konferans 26 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. Herkesin katılımına açık olacak konferansta yapılan sunumlar, daha sonra “Çevre için Podcast” serisinde bölüm olarak yayınlanabilecek.

Etkinliği Gör →

Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi

Nüfus yoğunluğu ve dolayısıyla yapılaşmanın az olduğu kırsal bölgeler, tarım ve orman arazilerinde su güvenliği için neler düşünmemiz gerekir ve neler yapabiliriz sorularına yanıt bulmak amacıyla İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından tasarlanan Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi 23 Ocak 2022 Tarihinde 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →