Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

III. XYZ Kampı

Simurg Derneği tarafından üçüncüsü gerçekleştirilecek olan XYZ Kampı, Özyeğin Üniversitesi mekan partnerliğinde 18 – 19 – 20 – 21 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Hukuk ve Doğa Okulu

Doğa Derneği tarafından ikincisi gerçekleştirilen ‘’Hukuk ve Doğa Okulu’’ 22 – 23 – 24 Ağustos 2022 tarihlerinde Seferihisar Orhanlı Köyünde gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Etkinliği Gör →

Gençler Kırsala

Bir Tohum Vakfı tarafından 2018 yılından beri düzenli olarak gerçekleşen Gençler Kırsala programı bu yıl 27 Ağustos – 3 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Water4All 2022 Çok Uluslu Ortak Çağrısı

TÜBİTAK’ın da aralarında olduğu 34 fonlayıcı kuruluş, “Su kaynaklarının yönetimi: hidroklimatik aşırı olaylara ve yönetim araçlarına dayanıklılık, adaptasyon ve etki azaltma” konularında araştırma ve yenilik projeleri için çok uluslu ortak bir çağrıya 1 Eylül 2022 tarihinde çıkacak.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan ve bu yıl 17 – 23 Ekim 2022 tarihleri arasından 10’uncusu gerçekleşecek olan ‘’Engelsiz Filmler Festivali’’, sinemaseverleri ağırlamak için hazırlanıyor. Son başvuru tarihi 14 Temmuz 2022’dir.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

Scratch Cup 2023 Başvuruları

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup başvuruları başladı. “Temiz Enerjim Benim Enerjim” Teması ile gerçekleşecek olan Scratch Cup’a son başvuru tarihi 1 Aralık 2022’dir.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Mutlu Masallar Projesi

Gülmek İyileştirir Derneği’nin Yakamoz Yayınları’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği “Mutlu Masallar Projesi” gönüllülerini arıyor. Gönüllüler, psikologlar tarafından onaylı masalları okuyor, mp3 çalarlara yükleyerek ciddi hastalıklar sebebi ile hastanelerde yatarak tedavi gören çocuklara hediye ediyor.

Etkinliği Gör →
musilaj sorunu

Müsilaj sorunu ve Marmara’nın Geleceği

İstanbul Ekoloji Rotary Kulübü yürütücülüğünde, Müsilaj konusunun, sebeplerinin, bertaraf stratejilerinin, halk sağlığı ve ekonomiye olan etkilerinin ve tüm sürecin tartışılacağı çalıştay 6 Kasım Cumartesi 09:00 – 17:30 arasında iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →

Lahana Pembesi / Soğan Yeşili / Portakal Mavisi Sergisi

Aslı Çavuşoğlu, Lahana pembesi / Soğan yeşili / Portakal mavisi adlı kişisel sergisinde, son yıllarda Türkiye’nin farklı bölgelerinde ortaya çıkan tarım ve gıda önceliklerinin, endüstriyel tarım uygulamalarına karşı geliştirdikleri seçeneklerle, bitkisel boyalarla yaptığı desenler üzerinden anlatıyor. Sergiyi 05.11.2021 – 22.01.2022 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliği Gör →

STÖ’LER ve BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi

İnsan hakları alanında çalışan STÖ temsilcileri ile uluslararası uzmanları buluşturmayı amaçlayan  webinarda, Sivil toplum örgütlerinin raporlarının BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi’ne iletilmesindeki adımları ve STÖ’lerin raporları savunuculuk çalışmalarında nasıl kullanabilecekleri aktarılacak. Webinar, 4 Kasım Perşembe günü 18:00’de online olarak gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →