Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

2C1N’22 Proje Başvuruları Başladı

Simurg Derneği tarafından gerçekleştirilen yeni sürdürülebilirlik projesi 2C1N, Birleşmiş Milletler’in 2030’a kadar hedef olarak koyduğu “17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı” konusunda 9 yıl boyunca gençlerin kendi seslerini duyuracakları bir projedir. Lise öğrencilerine yönelik olan 2C1N projemiz, 2. senesini Özyeğin Üniversitesi ana partnerliğinde 30 Ocak – 20 Şubat 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Etkinliği Gör →

Toprak Yapılara Giriş

İnsanın doğası ile mekanın doğalı arasındaki ilişki, gerçekte(n) nerede yaşamak isteriz?, ev, yuva nasıl olsun istersiniz? İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından düzenlenen Toprak Yapılara Giriş etkinliği 30 Ocak 2022’de 15.00-18.00 saatleri arasında Özgül Öztürk tarafından yapılacak.

Etkinliği Gör →
doğa ve insan döngüsü

Doğa ve İnsan Döngüsü

Nedir bizi bu kadar toprağa doğru çeken enerji? Köklerimiz mi? Yoksa topraktan doğan temel içgüdülerimiz mi? bu tarz sorularınız için Doğa ve İnsan Döngüsü etkinliği 5-6 Şubat 2022 tarihinde 1. günü kentte (İstanbul), 2. günü kırsalda (Happy Valley – Akmeşe Köyü) gerçekleşecektir. 

Etkinliği Gör →

Earth Mural Workshop in Cappadocia

Koan Akademi kapılarını Earth Mural Workshop için yeniden açıyor. Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden toplanılan benzersiz topraklar ve bunlardan elde edilen karışımlar ile Kapadokya’nın hikâyelerini resmetmeye ne dersiniz?

Etkinliği Gör →

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis etmeyi hedefleyen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Mart 2022.

Etkinliği Gör →
türkiye-jeoloji-kurultayı

74.Türkiye Jeoloji Kurultayı

Ülkemizin yerbilimlerinde 1947 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen en köklü ve saygın bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın yetmiş dördüncüsü 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kurultay MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesinde yapılacaktır.

Etkinliği Gör →
istanbul cocuk ve genclik sanat bienali

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, farklı coğrafya kültürlerinin, çocuk gözü ile ifade edilmesini sağlamak amacıyla 20 Nisan – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Sabancı Vakfı Hibe Programı Başvuruları Başlıyor

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 3 Ocak 2022’de başlayıp, 9 Şubat 2022 saat 17.00’de sona erecek.

Etkinliği Gör →

Türkiye’nin Dijital Dönüşümü’ne katkı sağlamak isteyen Habitat ve Türkiye Vodafone Vakfı bir araya gelerek Yarını Kodlayanlar Projesi’ni hayata geçirdi. 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
avrupanin gelecegi ve gencler toplantilari

Avrupa’nın Geleceği ve Gençler Toplantıları

Avrupa’nın Geleceği ve Gençler Toplantılarında 4. ve son oturum; gençler, gençlik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve AB alanında çalışmalar yürüten genç akademisyenler çeşitli konu başlıklarında Avrupa’nın geleceğine ilişkin görüşlerini 22 Aralık 2021 tarihinde paylaşacaklar. 

Etkinliği Gör →
yesil mutabakat ve turkiye

Yeşil Mutabakat ve Türkiye

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CESD) ile Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA) tarafından düzenlenen “Yeşil Mutabakat ve Türkiye” konulu etkinliğin konuğu TÜBİTAK Ufuk Avrupa İklim, Enerji ve Mobilite Kümesi İrtibat Noktası Bilimsel Programlar Uzmanı Çağrı YILDIRIM olacak. 21 Aralık 2021 tarihindeki etkinlik Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’in moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi

Habitat Derneği Girişimcilik Programı Kız Kardeşim Projesi kapsamında;  Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi gerçekleştiriyor. Kadınların dijital dünya ve internet güvenliği konularında farkındalığının artması amacıyla, Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi 19 Aralık 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Etkinliği Gör →

Bu Gezegen Hepimizin! Değişime Var Mısın?

Gençlik Projeleri Destek Programı (2019-1) kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yaşam Köyünde Hareketin Peşinde Projesi gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleşiyor. Proje kapsamında, Sima Özkan’la Bu Gezegen Hepimizin! Değişime Var Mısın?” semineri 19 Aralık 2021 saat 13.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı

Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak gençlik çalışmalarını yürüten Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü Genç İzmir Birimi, Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü FikrimİZ Birimi, Social Business Global Derneği işbirliğinde 17-18-19 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir.

Etkinliği Gör →