Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

2C1N’22 Proje Başvuruları Başladı

Simurg Derneği tarafından gerçekleştirilen yeni sürdürülebilirlik projesi 2C1N, Birleşmiş Milletler’in 2030’a kadar hedef olarak koyduğu “17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı” konusunda 9 yıl boyunca gençlerin kendi seslerini duyuracakları bir projedir. Lise öğrencilerine yönelik olan 2C1N projemiz, 2. senesini Özyeğin Üniversitesi ana partnerliğinde 30 Ocak – 20 Şubat 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Etkinliği Gör →

Toprak Yapılara Giriş

İnsanın doğası ile mekanın doğalı arasındaki ilişki, gerçekte(n) nerede yaşamak isteriz?, ev, yuva nasıl olsun istersiniz? İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından düzenlenen Toprak Yapılara Giriş etkinliği 30 Ocak 2022’de 15.00-18.00 saatleri arasında Özgül Öztürk tarafından yapılacak.

Etkinliği Gör →
doğa ve insan döngüsü

Doğa ve İnsan Döngüsü

Nedir bizi bu kadar toprağa doğru çeken enerji? Köklerimiz mi? Yoksa topraktan doğan temel içgüdülerimiz mi? bu tarz sorularınız için Doğa ve İnsan Döngüsü etkinliği 5-6 Şubat 2022 tarihinde 1. günü kentte (İstanbul), 2. günü kırsalda (Happy Valley – Akmeşe Köyü) gerçekleşecektir. 

Etkinliği Gör →

Earth Mural Workshop in Cappadocia

Koan Akademi kapılarını Earth Mural Workshop için yeniden açıyor. Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden toplanılan benzersiz topraklar ve bunlardan elde edilen karışımlar ile Kapadokya’nın hikâyelerini resmetmeye ne dersiniz?

Etkinliği Gör →

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis etmeyi hedefleyen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Mart 2022.

Etkinliği Gör →
türkiye-jeoloji-kurultayı

74.Türkiye Jeoloji Kurultayı

Ülkemizin yerbilimlerinde 1947 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen en köklü ve saygın bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın yetmiş dördüncüsü 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kurultay MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesinde yapılacaktır.

Etkinliği Gör →
istanbul cocuk ve genclik sanat bienali

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, farklı coğrafya kültürlerinin, çocuk gözü ile ifade edilmesini sağlamak amacıyla 20 Nisan – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi

Türetim Ekonomisi Derneği tarafından, Fransız Büyükelçiliği’nin desteği ile Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi yürütülüyor. 2021 yılı Temmuz ayında tamamlanan Kadın ve İklim projesinin ortaya çıkardığı ihtiyaçlardan bir tanesine odaklanan bu projenin temel amacı; işini sürdürülebilir hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan üreticilere çevrimiçi  e-öğrenme programının ilk adımını atmak. Eğitime son başvuru tarihi 27 Aralık 2021’dir.

Etkinliği Gör →

İklim Adaleti Sohbetleri

SUYADER (Sürdürülebilir Yaşam Derneği) ve Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Dernekleri’nin ortak çalışması kapsamında “İklim Adaleti” Ankara’da konuşulacak. 9 Ocak 2022, Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Marmara Denizi 2022 Sempozyumu

İş Bankası’nın ana sponsorluğunda düzenlenen Marmara Denizi 2022 Sempozyumu’nun üçüncüsü 8-9 Ocak 2022 tarihinde İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Sempozyum boyunca, Marmara Denizi ile ilgili güncel ve yaşamsal önem taşıyan konular, alanında önde gelen isimler tarafından ele alınacak.

Etkinliği Gör →

Barınma Sorununu Konuşuyoruz

Roof Coliving, Erişilebilir Kent Atölyesi ve AnkaraAKS tarafından gerçekleştirilecek olan  çalıştay aracılığıyla sivil alan aktörleri ile barınma sorununa yönelik farklı çözümler geliştirilecek. Çalıştay 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 10.00-13.00 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

MBB’DEN Doktora ve Yüksek Lisans Tezlerine Destek

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Şehir Politikaları Merkezi, lisansüstü tez programı ile MBB üyesi illerde (Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova) etkinlik gösteren üniversitelerin yüksek lisans ve doktora tezlerine destek olmaya devam ediyor. Son başvuru tarihi 7 Ocak 2022’dir.

Etkinliği Gör →

Çevrimiçi Şiddetsiz Örgütlenme Atölyeleri II

Şiddetsizlik Merkezi, örgütlerin yapısal ve kültürel boyutlarına odaklanarak sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi için çalışmalar yapıyor. Bu doğrultuda dokuz farklı atölyeden oluşan serinin beşincisi olan “Güç” atölyesi katılımcılarını arıyor. Katılım tarihi 26 Aralık 2021 saat 23.59’a kadar olup. Atölye tarihi ise, 5 Ocak 19.00- 22.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →