Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →

İklim Krizi Temelli Afetler Projesi

Connecting Business Initiative (CBi) desteği ile Hedefler için İş Dünyası (B4G) Platformu tarafından yürütülen İş Dünyası İklim Dayanıklılığı Projesi, 26 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 15.00 – 17.00 arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Etkinliği Gör →

Çözümler Atölyesi

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Grundfos Türkiye tarafından, Grundfos | Poul Due Jensen Vakfı’nın desteğiyle yürütülen Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi kapsamında son Çözümler Atölyesi 27 Mayıs 2022 tarihinde Zemin İstanbul’da gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı

Ülkemizdeki tüm deniz ve denizcilikle ilgili kurum ve kuruluşların katılımcılarının katkılarıyla gerçekleşmesi planlanan 5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı 01-03 Haziran 2022 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi ’nin ev sahipliğinde Trabzon’da yapılacaktır.

Etkinliği Gör →

Etkiniz Forum

Etkiniz Forum 4-5 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir, Seferihisar’da düzenleniyor. Forum’un teması “Neyi İzlemiyoruz? – Kesişimsellik: İklim, Toplumsal Cinsiyet ve Yoksulluk”.

Etkinliği Gör →

12. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği tarafından, Heinrich Böll Stiftung Derneği ile ortak gerçekleştirilen 12. Yeşil Ekonomi Konferansı, “Zor Zamanlarda Adil Dönüşümün Bugünü ve Geleceği” temasıyla 10 Haziran 2022, Cuma günü 13:00 – 17:00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

kadın için teknoloji

Kadın İçin Teknoloji Projesi

Habitat Derneği ve Teknosa iş birliği ile yürütülen Kadın için Teknoloji Projesi kapsamında çevrimiçi teknoloji eğitimi gerçekleştirilecek. E-hizmetler, sosyal medya, güvenli internet başlıklarını ele alacak olan eğitim, 27 Ocak 2022  14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
bahçeciliğe giriş

Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı

British Council destekli IYACEP (Podcast Yoluyla İklim Değişikliği ve Çevre Hakkı Konusunda Gençlerin Farkındalığını Artırmak) projesi kapsamında İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı gerçekleştirilecek. İklim değişikliğine kesişimsel bir eksenden bakan araştırmaları erişilebilir bir hale getirmek amacı taşıyan konferans 26 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. Herkesin katılımına açık olacak konferansta yapılan sunumlar, daha sonra “Çevre için Podcast” serisinde bölüm olarak yayınlanabilecek.

Etkinliği Gör →

Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi

Nüfus yoğunluğu ve dolayısıyla yapılaşmanın az olduğu kırsal bölgeler, tarım ve orman arazilerinde su güvenliği için neler düşünmemiz gerekir ve neler yapabiliriz sorularına yanıt bulmak amacıyla İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından tasarlanan Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi 23 Ocak 2022 Tarihinde 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm arayışları kapsamında farklı disiplinlerden öğrenci ve profesyonelleri alanında yetkin isimlerle bir araya getirmek amacıyla ‘Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı’nı başlattı. Programa başvurular 19 Ocak 2022 tarihi itibariyle başladı.

Etkinliği Gör →
anaokullarinda surdurulebilir kalkinma icin egitim

Anaokullarında Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim

Alternatif Okullar, eğitimde alternatif yaklaşımlarıyla online eğitimlerine Türkiye ve yurtdışından alanında uzman eğitmenlerle devam ediyor.  İklim değişikliği, çevresel bozulma, biyolojik çeşitlilik kaybı, yoksulluk ve eşitsizlik dahil olmak üzere karşılaştığımız birbirine bağlı küresel zorlukları ele almak için her yaştan öğrenciyi bilgi, beceri, değer ve tutumlarla güçlendirmeyi  hedefliyor. 18 Ocak 2022 tarihli eğitim zoom üzerinden gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
teknoloji-sanat-sürdürülebilirlik

Teknoloji, Sanat ve Sürdürülebilirlik

“Teknoloji, Sanat ve Sürdürülebilirlik” konulu canlı yayında, Mert Fırat ile teknoloji ile dönüşen bu dünyada sanatın yerini, dijital ekonomiyi, NFT’leri ve tüm bu yeni kavramların sürdürülebilir bir yaşam yaratımındaki yeri değerlendirilecek. 16 Ocak 2022 tarihinde İlkay Demirdağ’ın Instagram hesabından saat 21.00’da canlı olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →