Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

9. Yeşil İş Zirvesi

Türkiye’nin İlk ve Güçlü Sürdürülebilir İş Buluşması Yeşil İş Zirvesi, 25 – 26 Mayıs 2022 tarihinde, 9. Yılında pandemi sonrası değişim çağında somut adımlar için tüm paydaşları bir araya getiriyor.

Etkinliği Gör →

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →

Çözümler Atölyesi

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Grundfos Türkiye tarafından, Grundfos | Poul Due Jensen Vakfı’nın desteğiyle yürütülen Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi kapsamında son Çözümler Atölyesi 27 Mayıs 2022 tarihinde Zemin İstanbul’da gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı

Ülkemizdeki tüm deniz ve denizcilikle ilgili kurum ve kuruluşların katılımcılarının katkılarıyla gerçekleşmesi planlanan 5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı 01-03 Haziran 2022 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi ’nin ev sahipliğinde Trabzon’da yapılacaktır.

Etkinliği Gör →

Etkiniz Forum

Etkiniz Forum 4-5 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir, Seferihisar’da düzenleniyor. Forum’un teması “Neyi İzlemiyoruz? – Kesişimsellik: İklim, Toplumsal Cinsiyet ve Yoksulluk”.

Etkinliği Gör →

12. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği tarafından, Heinrich Böll Stiftung Derneği ile ortak gerçekleştirilen 12. Yeşil Ekonomi Konferansı, “Zor Zamanlarda Adil Dönüşümün Bugünü ve Geleceği” temasıyla 10 Haziran 2022, Cuma günü 13:00 – 17:00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

avrupanin gelecegi ve gencler toplantilari

Avrupa’nın Geleceği ve Gençler Toplantıları

Avrupa’nın Geleceği ve Gençler Toplantılarında 4. ve son oturum; gençler, gençlik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve AB alanında çalışmalar yürüten genç akademisyenler çeşitli konu başlıklarında Avrupa’nın geleceğine ilişkin görüşlerini 22 Aralık 2021 tarihinde paylaşacaklar. 

Etkinliği Gör →
yesil mutabakat ve turkiye

Yeşil Mutabakat ve Türkiye

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CESD) ile Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA) tarafından düzenlenen “Yeşil Mutabakat ve Türkiye” konulu etkinliğin konuğu TÜBİTAK Ufuk Avrupa İklim, Enerji ve Mobilite Kümesi İrtibat Noktası Bilimsel Programlar Uzmanı Çağrı YILDIRIM olacak. 21 Aralık 2021 tarihindeki etkinlik Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’in moderatörlüğünde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi

Habitat Derneği Girişimcilik Programı Kız Kardeşim Projesi kapsamında;  Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi gerçekleştiriyor. Kadınların dijital dünya ve internet güvenliği konularında farkındalığının artması amacıyla, Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi 19 Aralık 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Etkinliği Gör →

Bu Gezegen Hepimizin! Değişime Var Mısın?

Gençlik Projeleri Destek Programı (2019-1) kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yaşam Köyünde Hareketin Peşinde Projesi gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleşiyor. Proje kapsamında, Sima Özkan’la Bu Gezegen Hepimizin! Değişime Var Mısın?” semineri 19 Aralık 2021 saat 13.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı

Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak gençlik çalışmalarını yürüten Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü Genç İzmir Birimi, Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü FikrimİZ Birimi, Social Business Global Derneği işbirliğinde 17-18-19 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir.

Etkinliği Gör →

Antroposen Çağında Coğrafya, Ekoloji, Edebiyat ve Sanat

Farklı disiplinlerin antroposen kavramı etrafında şekillenen tartışmalarda ortaklaştığı ve/veya ayrıştığı noktalardan yola çıkarak antroposenin tanımı, tarihselliği ve etik boyutlarına odaklanmayı hedefleniyor. Deniz Gündoğan İbrişim, Eray Çaylı, Cem İskender Aydın ve Serkan Taycan, 16 Aralık 2021 Perşembe günü saat 17:00’de, Özlem Öğüt Yazıcıoğlu’nun moderatörlüğünde, Disiplinlerarası Karşılaşmalar panel serisinin konuğu oluyor.

Etkinliği Gör →

11. AB İnsan Hakları Film Günleri

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 2011’den bu yana her yıl, Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde AB İnsan Hakları Film Günleri ve AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması düzenliyor. Etkinlik sayesinde, sanat yoluyla temel insan hakları üzerine düşünmek, tartışmak, paylaşmak adına bir fırsat oluşturulması sağlanıyor. Etkinlik 10-19 Aralık 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →