Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

III. XYZ Kampı

Simurg Derneği tarafından üçüncüsü gerçekleştirilecek olan XYZ Kampı, Özyeğin Üniversitesi mekan partnerliğinde 18 – 19 – 20 – 21 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Hukuk ve Doğa Okulu

Doğa Derneği tarafından ikincisi gerçekleştirilen ‘’Hukuk ve Doğa Okulu’’ 22 – 23 – 24 Ağustos 2022 tarihlerinde Seferihisar Orhanlı Köyünde gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Etkinliği Gör →

Gençler Kırsala

Bir Tohum Vakfı tarafından 2018 yılından beri düzenli olarak gerçekleşen Gençler Kırsala programı bu yıl 27 Ağustos – 3 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Water4All 2022 Çok Uluslu Ortak Çağrısı

TÜBİTAK’ın da aralarında olduğu 34 fonlayıcı kuruluş, “Su kaynaklarının yönetimi: hidroklimatik aşırı olaylara ve yönetim araçlarına dayanıklılık, adaptasyon ve etki azaltma” konularında araştırma ve yenilik projeleri için çok uluslu ortak bir çağrıya 1 Eylül 2022 tarihinde çıkacak.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan ve bu yıl 17 – 23 Ekim 2022 tarihleri arasından 10’uncusu gerçekleşecek olan ‘’Engelsiz Filmler Festivali’’, sinemaseverleri ağırlamak için hazırlanıyor. Son başvuru tarihi 14 Temmuz 2022’dir.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

Scratch Cup 2023 Başvuruları

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup başvuruları başladı. “Temiz Enerjim Benim Enerjim” Teması ile gerçekleşecek olan Scratch Cup’a son başvuru tarihi 1 Aralık 2022’dir.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Tasarım Odaklı Düşünme Farkındalık Eğitimi

UNICEF ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen ve Türkiye’de yaşayan 15-24 yaş aralığındaki Türk ve Mülteci gençlerin dijital teknolojileri kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında  5 Mart 2022 tarihinde, Tasarım Odaklı Düşünme Farkındalık Eğitimi düzenlenecektir.

Etkinliği Gör →

Sosyal Girişim İstanbul: PartnerUp

Sosyal Girişim İstanbul: PartnerUp ile sosyal etki odaklı girişimler ve kurumsal şirketler bir araya geliyor. Nisan 2022 ve Mart 2023 arasında iki döngü halinde gerçekleştirilecek ve her 5 aylık döngüde 10 girişim desteklenecek.

Etkinliği Gör →

Kariyer Planlama Becerileri Eğitimi 

Habitat Derneği ve Microsoft tarafından yürütülen, bireylerin iş arama ve başvuru süreçlerine etkin katılımlarının ve doğru kariyer planı oluşturmalarının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen Geleceğini Tasarla Projesi Kariyer Planlama Becerileri Eğitimi 2 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecektir. 

Etkinliği Gör →

V. Dönem Çekirge Programı

Good4Trust.org tarafından gerçekleştirilen V. Dönem Çekirge programı, türetici ve üretici topluluğunu büyütmek ve geliştirmek için her sene üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor.

Etkinliği Gör →

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis etmeyi hedefleyen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Mart 2022.

Etkinliği Gör →

Yarınlara Uçuyoruz Projesi

Pegasus Hava Yolları’nın Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın yürütücülüğünde hayata geçirdiği Yarınlara Uçuyoruz Projesi 18-29 yaş arası gençlerin toplumsal, ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının güçlendirilmesi amacıyla faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını desteklemek için kurulan bir hibe programıdır.

Etkinliği Gör →

Permakültür Tasarımı Sertifika Kursu

Permakültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen Permakültür Tasarımı Sertifika Kursu için başvurular 27 Şubat 2022 tarihine kadar devam ediyor. Kurs, kırsalda yaşam alanı kurmak veya mevcut alanları daha sürdürülebilir ve bereketli hale getirmek isteyenler için çok değerli bilgiler ve etkili bir yol haritası sunuyor.

Etkinliği Gör →