Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

9. Yeşil İş Zirvesi

Türkiye’nin İlk ve Güçlü Sürdürülebilir İş Buluşması Yeşil İş Zirvesi, 25 – 26 Mayıs 2022 tarihinde, 9. Yılında pandemi sonrası değişim çağında somut adımlar için tüm paydaşları bir araya getiriyor.

Etkinliği Gör →

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →

Çözümler Atölyesi

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Grundfos Türkiye tarafından, Grundfos | Poul Due Jensen Vakfı’nın desteğiyle yürütülen Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi kapsamında son Çözümler Atölyesi 27 Mayıs 2022 tarihinde Zemin İstanbul’da gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı

Ülkemizdeki tüm deniz ve denizcilikle ilgili kurum ve kuruluşların katılımcılarının katkılarıyla gerçekleşmesi planlanan 5. Ulusal Deniz Bilimleri Konferansı 01-03 Haziran 2022 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi ’nin ev sahipliğinde Trabzon’da yapılacaktır.

Etkinliği Gör →

Etkiniz Forum

Etkiniz Forum 4-5 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir, Seferihisar’da düzenleniyor. Forum’un teması “Neyi İzlemiyoruz? – Kesişimsellik: İklim, Toplumsal Cinsiyet ve Yoksulluk”.

Etkinliği Gör →

12. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği tarafından, Heinrich Böll Stiftung Derneği ile ortak gerçekleştirilen 12. Yeşil Ekonomi Konferansı, “Zor Zamanlarda Adil Dönüşümün Bugünü ve Geleceği” temasıyla 10 Haziran 2022, Cuma günü 13:00 – 17:00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Güneş Enerjisi & Teknolojileri Fuarı

Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex İstanbul”, planlanan seminerleri ile hem katılımcı firmalara hem de ziyaretçilerine temiz enerjinin önemini anlatmayı hedeflemektedir. 7 – 9 Nisan 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

İklim Okuryazarlığı Eğitimi

Yuva Derneği tarafından Kyoto Club – İtalya ortaklığında yürütülen ‘’Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı’’ kapsamında ve Avrupa Birliği fonuyla desteklenmekte olan, İklim Okuryazarlığı eğitimi 26 Mart Cumartesi günü saat 13.00 – 16.00 saatleri arasında Müze Gazhane’de gerçekleşecektir.

Etkinliği Gör →

Orman Okulu Çalıştayı

Ankara’da Orman Okulu çalışmalarının en iyi uygulandığı yerleri keşfetmek amacıyla 26 Mart 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan Orman Okulu Çalıştayı’na temel seviye Orman Okulu eğitimlerine ilgisi ve bilgisi olanlar davet ediliyor.

Etkinliği Gör →

Sıla Topçam ile Barış Masalları

Baharın habercisi mart ayında bu defa “Barış Masalları” dinleyeceğiz. Tüm insanlar için, her zaman ve her yerde barışı dillendiren yürekler, 23 Mart Çarşamba akşamı düzenlenecek ÇEKÜL Evi Masal Gecesinde Sıla Topçam’ın anlatacağı masallarda buluşacak.

Etkinliği Gör →
Original By Nature Sergisi

Original By Nature Sergisi

Original By Nature sergisi, Pernod Ricard Türkiye’nin ana sponsorluğunda, tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler Sıraevler’in mekan sponsorluğunda ve LG Türkiye’nin teknoloji sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Etkinliği Gör →