Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

III. XYZ Kampı

Simurg Derneği tarafından üçüncüsü gerçekleştirilecek olan XYZ Kampı, Özyeğin Üniversitesi mekan partnerliğinde 18 – 19 – 20 – 21 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Hukuk ve Doğa Okulu

Doğa Derneği tarafından ikincisi gerçekleştirilen ‘’Hukuk ve Doğa Okulu’’ 22 – 23 – 24 Ağustos 2022 tarihlerinde Seferihisar Orhanlı Köyünde gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Etkinliği Gör →

Gençler Kırsala

Bir Tohum Vakfı tarafından 2018 yılından beri düzenli olarak gerçekleşen Gençler Kırsala programı bu yıl 27 Ağustos – 3 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Water4All 2022 Çok Uluslu Ortak Çağrısı

TÜBİTAK’ın da aralarında olduğu 34 fonlayıcı kuruluş, “Su kaynaklarının yönetimi: hidroklimatik aşırı olaylara ve yönetim araçlarına dayanıklılık, adaptasyon ve etki azaltma” konularında araştırma ve yenilik projeleri için çok uluslu ortak bir çağrıya 1 Eylül 2022 tarihinde çıkacak.

Etkinliği Gör →

Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından düzenlenen “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” uyuşturucu madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkileri ortaya koymayı ve gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Etkinliği Gör →

Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan ve bu yıl 17 – 23 Ekim 2022 tarihleri arasından 10’uncusu gerçekleşecek olan ‘’Engelsiz Filmler Festivali’’, sinemaseverleri ağırlamak için hazırlanıyor. Son başvuru tarihi 14 Temmuz 2022’dir.

Etkinliği Gör →

Küresel İkaz Sergisi

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinliği Gör →

Scratch Cup 2023 Başvuruları

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup başvuruları başladı. “Temiz Enerjim Benim Enerjim” Teması ile gerçekleşecek olan Scratch Cup’a son başvuru tarihi 1 Aralık 2022’dir.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar

Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana düzenlediği Fark Yaratanlar etkinliği; yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren Fark Yaratanların hikayelerini Türkiye ile paylaşıyor. 1-30 Kasım 2021 Salı gününe kadar devam edecek olan başvuruların en geç 17:30’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 13. Sezon Fark Yaratanları ise 2022 yılında düzenlenecek olan “Fark Yaratanlar Programı Lansmanı’nda Türkiye ile paylaşılacak.

Etkinliği Gör →
kadin icin teknoloji

Kadın için Teknoloji Projesi

Habitat Derneği ve Teknosa iş birliği ile yürütülen Kadın için Teknoloji Projesi kapsamında kadın için teknoloji eğitimi, “E-Hizmetler, Günlük Hayatta Sosyal Medya, Güvenli İnternet” ders içerikleriyle 30 Ekim Cumartesi günü saat 14:00 – 17:00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →
gençler için yerel diyalog projesi

Gençler için Yerel Diyalog Projesi

Yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan atölyeler 27 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Eskişehir’de gerçekleşecek. Son başvuru tarihi 25 Ekim saat 23:59’da sonlanacaktır.

Etkinliği Gör →
ekolojik-mimarlik-mimarlikta-toprak-yapi-malzemesi

Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi

ÇEKÜL Evi Etkinlikleri kapsamında, “Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi” etkinliği, döngüsel tasarım konusunda yaptığı çalışmalarla bilinen Özgül Öztürk ile ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü, ressam-yazar Sevil Yeşim Dizdaroğlu’nun katılımlarıyla 26 Ekim 2021 Salı akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
turkiye-iklim-iktisadi-calistayi-turkiyenin-yesil-donusumu

Türkiye İklim İktisadı Çalıştayı : Türkiye’nin Yeşil Dönüşümü

İstanbul Politikalar Merkezi, Sabancı Üniversitesi ve Stiftung Mercator Girişimi iş birliğinde düzenlenecek çalıştay, iklim iktisadı alanında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve bu dönüşüm için gereken bilimsel altyapının durumunu ortaya koyarak eksik alanları/soruları tespit etme amaçlarını taşıyor. Çalıştay 25 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →