Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Geçmişten Geleceğe Tarım ve Gıdada Paradigma Değişimleri

Pandeminin ortaya çıkması ile birlikte; tarım, gıda ve sürdürülebilir üretimin ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Bu doğrultuda çeşitli önlemler alındı. Fakat doğal afetler, iklim değişiklikleri yakın gelecekte de benzer salgınların yaşanabileceğini ortaya koyuyor. Geçmişten Geleceğe Tarım ve Gıdada Paradigma Değişimleri, Prof. Dr. Bülent Gülçubuk’un un sunumuyla 7 Aralık 2021 saat 21.00’de.

Etkinliği Gör →

Yeşil Mutabakat ve Türkiye

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CESD) ile Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA) tarafından düzenlenen “Yeşil Mutabakat ve Türkiye” konulu etkinlik,  7 Aralık 2021 Salı günü 18.00-19.00 saatleri arasında, KHAS CESD müdürü ve ENİVA YK Başkanı Prof. Dr. Volkan Ş. EDİGER moderatörlüğünde, Arçelik A.Ş. Kıdemli Uzmanı Dr. Tuğba Ağaçayak katılımıyla gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →

III. Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, Konferans Bilim Kurulu üyelerinin katkılarıyla ilki 2019 yılında düzenlenen Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı bu alana katkı vermeyi amaçlıyor. 4 Aralık 2021 tarihinde düzenlenecek olan ve göç alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hem birbirleriyle hem de bu alanda farklı disiplinlerde ve disiplinlerarası çalışan deneyimli akademisyenlerle buluşturmak amacıyla yine bir araya geliyor.

Etkinliği Gör →

İlham Veren Girişimci Kadınlar

Türkiye’de 2008 yılından beri her Kasım ayında 178 ülkeyle aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH), STK ve üniversitelerden oluşan 20 kurumun desteğiyle, bu sene GEN Türkiye ve Habitat Derneği genel koordinasyonunda düzenleniyor. Etkinlik 1 Aralık 2021 Çarşamba günü 21.00’da GEN Türkiye Youtube hesabından gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2021; Öne çıkan Sistem Değişimi, İşiyle Dünyayı Değiştirenler, İklim için ve Suyu Düşünenler temaları ile seyirciyle buluşuyor. Etkinlik 1-5 Aralık 2021 tarihlerinde Surdurulebiliryasam.net’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
dogayi-kurtarmak-parmaklarinin-ucunda

Doğayı Kurtarmak Parmaklarının Ucunda

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Scratch Cup 2022 yılında “Doğayı Kurtar” teması ile yapılacak. 8-14 yaş arası öğrencilerin başvurularına açık olan Scratch Cup’ın son başvuru tarihi 1 Aralık 2021.

Etkinliği Gör →
5-ulusal-kutup-bilimleri-calistayi

5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı

Ülkemizde, hem Kuzey Kutbu hem de Güney Kutbu’nda çeşitli bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmek isteyen araştırmacıların her yıl düzenli olarak bir araya geldiği 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı 30 Kasım 2021 tarihinde, TÜBİTAK MAM Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 

Etkinliği Gör →

Vegan Çocuk Öykü Yarışması

İmgenin Çocukları Yayınevi, çocuk öykülerinde hayvanların yaşam haklarının önemine değinerek çocuklarda hayvan hakları bilinci oluşturmak amacıyla bir öykü yarışması düzenliyor. Vegan çocuk kitap serisi hazırlamak adına düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi 15.12.2021’dir.

Etkinliği Gör →