Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Yarımburgaz’dan Fikirtepe’ye İstanbul’un Tarih Öncesinde Değişen Doğal Çevresi

“BURASI” sergisi kapsamında düzenlenen söyleşide, arkeolog Prof. Dr. Mehmet Özdoğan “Yarımburgaz’dan Fikirtepe’ye İstanbul’un Tarih Öncesinde Değişen Doğal Çevresi”ni anlatacak. 24 Kasım 2021’de gerçekleşecek söyleşi için 22 Kasım 2021 Pazartesi 00.00’dan itibaren rezervasyon yaptırabilirsiniz. Covid 19 önlemleri sebebiyle; sınırlı sayıda izleyiciyle Yapı Kredi Kültür Sanat Locada yapılacak

Etkinliği Gör →
11-yesil-ekonomi-konferansi

11. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği, Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile birlikte yürüttüğü, Yeşil Ekonomi Programı kapsamında gerçekleşecek 11. Yeşil Ekonomi Konferansı’nda Türkiye’de Yeşil ve Adil Dönüşüm için katkı sunabilecek akademik çalışmalara yer vermek üzere bir bildiri çağrısı yaptı. 

Etkinliği Gör →

Tarım Gençlerle Yükseliyor

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek için “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışmasını düzenliyor. Gençlerden tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü artırmak amacıyla çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirerek tarımsal alanda yenilik yaratacak fikirleri bekliyorlar. Başvurular 29 Kasım 2021 tarihine kadar kabul edilecek.

Etkinliği Gör →

Avrupa Atık Azaltma Haftası – “Döngüsel Topluluklar”

Avrupa Atık Azaltma Haftası, Avrupa’da atık önleme konusunda farkındalık oluşturmayı ve sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. Marmara Belediyeler Birliğinin Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası’nın (European Week for Waste Reduction – EWWR) bu yılki etkinlikleri 20-28 Kasım 2021 tarihlerinde “Döngüsel Topluluklar” teması ile gerçekleşecek. Son başvuru 12 Kasım Cuma.

Etkinliği Gör →
degisim icin diyalog

Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog Projesi

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğinde, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) konsorsiyumu ile yürütülen “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog” Projesi, genç kadın ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi kültür ve sanat yoluyla azaltmayı, bireysel özgürlükleri teşvik etmeyi ve değişim için diyaloğu artırmayı hedefliyor. Başvurular 19 Kasım 2021 saat 17.00’ye kadar yapılabilecek.

Etkinliği Gör →
insan hakları münazarası

İnsan Hakları Münazarası

“Dijital Çağda İnsan Hakları” münazaraları etkinliğinin başvuruları 25 Ekim tarihine kadar sürecek. Alandan uzmanların jüri olarak yer alacağı ve katılımcıların oluşturacağı takımlarla, dijitalleşmenin insan hakları üzerindeki etkisinin tartışılacağı program 18 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa, 25 Ekim Pazartesi gününe kadar başvurulabilir.

Etkinliği Gör →

Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021

Harvard Business Review Türkiye’nin düzenlediği “Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021” fikir önderleri ve iş dünyası temsilcileri ile sürdürülebilirlik stratejisine odaklanıyor. Webinar, 16-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →